Cezaevinde yaşanan saldırıya Cipder Genel Başkanı Onur Küçükseymen’den açıklama geldi.

Yayınlama: 19.10.2023
56
A+
A-

Uğradığı saldırı sonucu ensesinden yaralanan infaz koruma memuru, hastanede tedavi altına alındı.

Burdur Yüksek Güvenlikli Kapalı İnfaz Kurumu’nda bir mahkum, sayım yapıldığı esnada infaz koruma memuruna saldırdı. Saldırı esnasında mahkum, infaz koruma memurunu ensesinden bıçakla yaraladı.

Cipder Genel Başkanı Onur Küçükseymen konuyla alakalı ”Burdur Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda akşam sayımı esnasında İnfaz ve Koruma Memuru arkadaşımız İbrahim Yıldırım, görevi başındayken bir hükümlü tarafından kesici aletle saldırıya uğramıştır. Söz konusu saldırıda Burdur İl Başkanımız Sn. Mustafa Sezgin de yaralanmıştır. Saldırının memur arkadaşlarımızın hayati bölgelerine yapıldığı ve kasten öldürme saikiyle gerçekleştirildiği anlaşılmaktadır. Görevi başındayken menfur saldırı sonucu yaralanan mesai arkadaşımıza, kıymetli ailelerine ve teşkilatımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.
Vazifesi gereği tehditlere maruz kalan; menfur saldırılara hayatları pahasına hedef olan fedakar personelimizin “büro çalışanı” olarak değerlendirilmesi kabul edilebilir bir yaklaşım değildir. Saldırıya ilişkin olarak hukuk birimimizin ivedilikle görevlendirildiği ve menfur olayın sonuna kadar takipçisi olacağımız hususlarını kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz…” açıklamasını yaptı.

Yaşanan bu üzücü olayla ilgili  Milletvekilleri’de sessiz kalmadı.

MHP Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk bu korkunç saldırıyı sosyal medya hesabında paylaşarak ”Adaletin tesisi noktasında kritik görevler üstlenen İnfaz Koruma Memurumuza yapılan saldırıyı esefle ve şiddetle kınıyoruz. Cezaevi personellerimiz yalnız değildir, her zaman destekçileri olmaya devam edeceğiz. Bu menfur saldırıyı gerçekleştiren şagısların ve davanın takipçisi olacağız.” dedi.

MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül  ”Ekmeğinin derdinde olan İnfaz Koruma Memurlarının çilesi,kaderi…

Ceza İnfaz Kurumlarında görev yapan personelimize karşı yapılan saldırılara bir yenisi daha eklendi. Yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz.
İnfaz ve Koruma Memuru yalnız değildir.” sözlerini dile getirdi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.