3 büyük savunma sanayii firmasında yönetim değişikliği!!

Türkiye’nin savunma sanayii alanında önemli başarılara imza atan üç büyük firmanın yönetim kurulu kadrosunda değişikliğe gidildi.

3 büyük savunma sanayii firmasında yönetim değişikliği!!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 25.09.2023
0
A+
A-

TUSAŞ’ın yeni yönetim kurulu belli oldu. TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Bozdoğan görevine devam ederken, yönetim kurulu üyeliklerinde değişiklikler oldu.

TUSAŞ YÖNETİM KURULUNDA DEĞİŞİKLİĞE GİTTİ

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ)’nde, Olağanüstü Genel Kurul kararları belli oldu. TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, Yönetim Kurulu Üyeliği’nden ayrıldı. Şirketin Yönetim Kurulu Üyesi sayısı 6’dan 7’ye yükselirken, 2 yeni isim Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

Savunma Sanayii Başkanlığı’nda danışman olarak görev yapan Mehmet Fatih Güçlü ile Prof. Dr. İbrahim Aslan, Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildiler.

Prof. Dr. Rafet Bozdoğan Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam ederken, Ömer Cihad Vardan ise Yönetim Kurulu Başkanvekili olarak görevini sürdürüyor.

HAVELSAN’IN YENİ YÖNETİMİ BELLİ OLDU

Türk Savunma Sanayii’nin yazılım evi ve simülasyon merkezi HAVELSAN’da yapılan genel kurul ile yeni yönetim kurulu seçildi.

Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Prof. Dr. Hacı Ali Mantar ve Genel Müdürlük görevini Dr. Mehmet Akif Nacar sürdürecek.

Yönetim Kurulu’nun üyeleri ise Sedat Karakaş (Yönetim Kurulu Başkan Vekili), Yüksel Aksöz, Bilal Durdalı ve Mehmet Tuğrul Tekbulut’tan oluşacak.

Sedat Karakaş, Yüksel Aksöz ve Mehmet Tuğrul Tekbulut geçtiğimiz dönem de yönetim kurulunda görev almıştı.

ASELSAN’DA YÖNETİM KURULU BAŞKANI DEĞİŞTİ

ASELSAN’da üst yönetim değişiklikleri yaşandı. Yönetim Kurulu toplantısı sonrasında ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı olarak Ercüment Arvas seçildi.

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı olarak atanmıştı. Görgün’ün ayrılmasının ardından ASELSAN Genel Müdürü olarak Ahmet Akyol atanmıştı.

Şirketin bugünkü Yönetim Kurulu toplantısının ardından, Yönetim Kurulu Başkanı da belli oldu. Yönetim Kurulu Başkanı olarak Ercüment Arvas atanırken, Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği’ne Alpaslan KAVAKLIOĞLU ve Murahhas Aza olarak Yavuz ÇELİK ile Mustafa Murat ŞEKER seçildi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.